Lions Club Rzeszow

Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » prospołecznie

SAVE CHILD - dla dzieci w Sudanie - 06.04.2011 r.

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie"Save child" - tak nazwaliśmy naszą akcję skierowaną do sudańskich dzieciaków. Od Magdy mieszkającej od roku z mężem w Sudanie – córki naszej koleżanki klubowej Basi Kasprzyckiej - mieliśmy informację, że dzieci w drodze do szkoły są bardzo często w podobnej sytuacji jak nasze polskie dzieci. Idąc poboczem drogi, bywają niestety zupełnie niewidoczne dla kierowców. Niewidoczne, dostrzeżone zbyt późno przez kierowcę, a sudańscy kierowcy jeżdżą z dużą fantazją, czyli dzieci narażone są na niebezpieczeństwo.
MAGDA z SUDAŃSKIMI DZIEĆMI - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieZamówiliśmy więc opaski odblaskowe - nazwa katalogowa producenta "opaski życia" i przekazaliśmy przez przyjaciela do Sudanu.
Magda przekazała na miejscu opaski dzieciom informując i przypominając przy pomocy nauczycieli o zagrożeniu na drodze i o pomocy, jaką może przynieść w takiej sytuacji wesoły kolorowy paseczek, umocowany wokół dziecięcego nadgarstka. Akcję przeprowadziła ze znajomym w imieniu Lions Club Rzeszów w dniu 6. kwietnia 2011 roku w szkole St. Elizabeth Primary w Jubie, w Południowym Sudanie.
Sądząc ze zdjęć, jakie otrzymaliśmy od Madzi (widocznej na jednym ze zdjęć) dzieciakom opaski się spodobały, więc pozostaje mięć nadzieję, że będą pamiętały o założeniu jej przed wyjściem z domu.

Barbara Żurek
Prezydent LC Rzeszów kadencji 2010/2011

II Charytatywny Piknik Rodzinny - 12.06.2011 r.

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieW dniu 12 czerwca LC Rzeszów zorganizował na terenie NTB ACTIV Club II Charytatywny Piknik Rodzinny pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, a dochód z tej imprezy przeznaczyliśmy na wypoczynek dzieci z ubogich rodzin. 
Pogoda i humory nam dopisały , dzieci bawiły się wyśmienicie a i dla starszych nie zabrakło atrakcji: była nauka gry w golfa, siatkówka plażowa, strzelanie z łuku pneumatycznego i wiele innych ciekawych atrakcji. Odbył się turniej golfa o puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa. Dużą atrakcją okazał się występ Krystiana Herby. Dzięki uzbieranym pieniążkom udało się nam wysłać 50 dzieci na wymarzone wakacje.

Jolanta Pietrasz 
Wiceprezydent LC Rzeszów

Mikołajkowy KOZIOŁEK MATOŁEK dla dzieci z Rzeszowa - 4.12.2011 r.

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie4 grudnia 2011 w Teatrze im. W.Siemaszkowej w Rzeszowie jak co roku członkowie Lions Club Rzeszów zaprosili dzieci z domów dziecka, dzieci chore i z biednych rodzin na Mikołajkowy spektakl. W tym roku Mikołajki  uświetnił spektakl wg Karola Makuszyńskiego  pt. ”Przygody Koziołka Matołka”. Spektakl w reżyserii Sławomira Gaudyna bardzo się podobał. Dzieci po spektaklu były bardzo radosne i uśmiechnięte. 

Jolanta Pietrasz 
Prezydent LC Rzeszów
 

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieZAPROSZENIE - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększy

Dla przedszkola dla dzieci autystycznych - 25.10.2011 r.

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie25 października 2011 roku nasz klub LC RZESZÓW został zaproszony na otwarcie Niepublicznego Przedszkola Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rzeszowie. 
Nasz klub wyposażył przedszkole w niezbędne pomoce terapeutyczne, edukacyjne i zabawki, które pozwalają pracować z dziećmi autystycznymi.

Jolanta Pietrasz 
Prezydent LC Rzeszów kadencji 2011/2012

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie

Wystawa malarstwa Wiktorii Dubovik

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie5 grudnia 2011 r LC Rzeszów wspólnie z Galerią Marzenie zorganizowało wystawę prac malarskich Viktorii Dubovik artystki urodzonej i mieszkającej na Ukrainie. Viktoria maluje przepiękne batiki i jest osoba o wielkim sercu, ponieważ podarowała nam przepiękny obraz na aukcje by wspomóc potrzebującym dzieciom.

Jolanta Pietrasz
Prezydent LC Rzeszów kadencji 2011/2012

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieJOLA PIETRASZ z ARTYSTKĄ - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieWIKTORIA DUBOVIK - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie