LIONS CLUB RZESZÓW
jest najdalej na wschód zlokalizowanym Klubem w Polsce. Zainaugurował swoją działalność 9.04.2005 r. Dziś jego członkami jest 14 osób, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. We wspólnym działaniu na rzecz innych wykorzystują swoją wiedzę, umiejętności i możliwości.
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa podkarpackiego, a najważniejszymi ich beneficjentami są...
 od I'2007 r.
PREZYDENT
KLUBU

Prezydent Klubu w kadencji 2016/2017
Urszula Moskwa-Romańczuk

XI Bal Charytatywny

„Niech żyje bal, bo to życie to bal jest nad balem…”

To właśnie ten refren wspaniałej piosenki Agnieszki Osieckiej rozpoczął 11 Bal Charytatywny Klubu Lions w Rzeszowie - bal, który zgromadził ponad 120 sympatyków naszego Klubu i sponsorów, dzięki którym możliwe było zebranie ponad 25.000 złotych.
Zanim jednak rozpoczęły się taneczne pląsy, licytacje i występy stypendystów Klubu, odbyła się piękna uroczystość uhonorowania odznaczeniami Gubernatora Okręgu 121 Polska dwóch wielce zasłużonych dla nas osób: Janusza Majki i Witolda Domki. To dzięki tym społecznikom działalność rzeszowskiego Klubu jest zauważana w regionalnych mediach i wśród mieszkańców regionu.
Uczestnicy balu mieli także okazję ocenić występy podopiecznych stypendystów, którzy zaprezentowali swoje wspaniałe umiejętności, wywołując na twarzach zgromadzonych gości uznanie i zachwyt. Szczególnie podobał się występ Szymka Tadli, który zaprezentował wirtuozowskie umiejętności gry na cymbałach – instrumencie dziś niemal zapomnianym. Rzec by można: „było cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy…” naszym Szymku.  Występy grupy Studia Baletowego Laili Arifuliny, w przecudnej urody strojach i scenografii tak zachęciły gości do zabawy, że o godzinie 5 rano na parkiecie odbywały się wesołe tańce.
Oczywiście głównym punktem programu była licytacja zebranych przez klubowiczów prac malarskich i rzeźbiarskich. Dzięki umiejętnościom Janusza Majki – wieloletniego prowadzącego bal Przyjaciela Klubu, udało nam się zebrać ponad 25 000 złotych, które zostaną przeznaczone na pomoc stypendialną dla uzdolnionych dzieci i młodzieży, wsparcie rzeczowe dla uczniów jednej ze znanych nam szkół na Ukrainie, a także podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych, w których przebywają dzieci pokrzywdzone przez los na skutek chorób i trudnych sytuacji rodzinnych.
Wrażenia uczestników balu były nad wyraz pozytywne, efekty finansowe również, co sprawiło wszystkim członkom LC Rzeszów ogromną satysfakcję, równocześnie stanowiącą bodziec do dalszego działania.

Halina Chudzik
Prezydent LC Rzeszów