Lions Club Rzeszow

Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » pozyskiwanie funduszy

XI Bal Charytatywny

„Niech żyje bal, bo to życie to bal jest nad balem…”

To właśnie ten refren wspaniałej piosenki Agnieszki Osieckiej rozpoczął 11 Bal Charytatywny Klubu Lions w Rzeszowie - bal, który zgromadził ponad 120 sympatyków naszego Klubu i sponsorów, dzięki którym możliwe było zebranie ponad 25.000 złotych.
Zanim jednak rozpoczęły się taneczne pląsy, licytacje i występy stypendystów Klubu, odbyła się piękna uroczystość uhonorowania odznaczeniami Gubernatora Okręgu 121 Polska dwóch wielce zasłużonych dla nas osób: Janusza Majki i Witolda Domki. To dzięki tym społecznikom działalność rzeszowskiego Klubu jest zauważana w regionalnych mediach i wśród mieszkańców regionu.
Uczestnicy balu mieli także okazję ocenić występy podopiecznych stypendystów, którzy zaprezentowali swoje wspaniałe umiejętności, wywołując na twarzach zgromadzonych gości uznanie i zachwyt. Szczególnie podobał się występ Szymka Tadli, który zaprezentował wirtuozowskie umiejętności gry na cymbałach – instrumencie dziś niemal zapomnianym. Rzec by można: „było cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy…” naszym Szymku.  Występy grupy Studia Baletowego Laili Arifuliny, w przecudnej urody strojach i scenografii tak zachęciły gości do zabawy, że o godzinie 5 rano na parkiecie odbywały się wesołe tańce.
Oczywiście głównym punktem programu była licytacja zebranych przez klubowiczów prac malarskich i rzeźbiarskich. Dzięki umiejętnościom Janusza Majki – wieloletniego prowadzącego bal Przyjaciela Klubu, udało nam się zebrać ponad 25 000 złotych, które zostaną przeznaczone na pomoc stypendialną dla uzdolnionych dzieci i młodzieży, wsparcie rzeczowe dla uczniów jednej ze znanych nam szkół na Ukrainie, a także podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych, w których przebywają dzieci pokrzywdzone przez los na skutek chorób i trudnych sytuacji rodzinnych.
Wrażenia uczestników balu były nad wyraz pozytywne, efekty finansowe również, co sprawiło wszystkim członkom LC Rzeszów ogromną satysfakcję, równocześnie stanowiącą bodziec do dalszego działania.

Halina Chudzik
Prezydent LC Rzeszów

X Charytatywny Bal Lions Club Rzeszów

17 stycznia 2014 r., już po raz dziesiąty Lions Club Rzeszów zorganizował bal, z którego dochód przeznaczony  zostanie na działalność statutową.
Tegoroczna impreza odbyła się w eleganckiej scenerii Rezydencji Alabaster, która ugościła nas wykwintnym jedzeniem. Do tańca przygrywał Zespół Bendnicy, a w arkana tańca irlandzkiego gości wprowadzały dziewczyny z  Formacji  Keraan. Nie zabrakło również młodzieży z Klubu Leo, która aktywnie pomagała w trakcie zabawy fantowej i licytacji.
Tradycyjnie swoim patronatem honorowym  imprezę objął Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc. Patronatem medialnym zaś Gazeta Codzienna Nowiny oraz Magazyn Biznes & Style.
Na balu do rana we wspaniałej atmosferze bawili się goście, którzy co roku swoją obecnością, hojnością i aktywnością przyczyniają się do zbierania środków na działalność klubu. W trakcie balu zlicytowane zostały prace kilkunastu artystów z Polski i z zagranicy.
Atrakcją był karykaturzysta, który na bieżąco rysował portrety obecnych. Dochód z tegorocznego balu zostanie przeznaczony na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. W sumie udało nam się zebrać 25.650 złotych.
W tym roku Lions Club w Rzeszowie obchodzi 10-cio lecie działalności. Aktualnie liczy 13 członków, ludzi o wielkich sercach, bezinteresownie pracujących w organizacji na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin. 

Ewa Bończak
Prezydent LC Rzeszów
kadencji 2014/2015
Foto: Krystyna Baranowska

VIII Bal Charytatywny - 2.02.2013 r.

proszę kliknąć, by powiększyć zdjęcie2 lutego 2013 roku w nowo otwartym hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów już po raz ósmy odbył się karnawałowy Bal Charytatywny LC Rzeszów.
Od godziny 19 w progach gościnnego hotelu witaliśmy naszych gości, w tym Wiceprezydenta Miasta Rzeszowa Stanisława Sienkę oraz Past Gubernator Okręgu 121 Polska Iwonę Nowak.
Nasz bal tradycyjnie obfitował w wiele niespodzianek i atrakcji.
Gości zachwycił bogaty program artystyczny. W pięknym minikoncercie wystąpiły Katarzyna Kuncio – mezzosopranistka mieszkająca i koncertująca w Niemczech, rodem z Rzeszowa.
proszę kliknąć, by powiększyć zdjęciei na fortepianie solistka Filharmonii Rzeszowskiej Agnieszka Hoszowska-Jabłońska.
Cudownie zatańczyły wielokrotne mistrzynie świata z formacji tanecznej „Kornele”, a niespodzianką wieczoru był fantastyczny występ Delfiny i Bartka – zdobywców pierwszej nagrody ostatniej edycji programu Mam Talent. Godne podkreślenia jest to, że wszyscy artyści wystąpili charytatywnie.
Nasi goście bawili się do białego rana i co najważniejsze, nie szczędzili grosza. Z aukcji, którą prowadził jak zwykle red. Janusz Majka - proszę kliknąć, by powiększyć zdjęciewieloletni przyjaciel Lionów, udało nam się zebrać ponad 42 tysiące złotych i to nas przepełnia ogromną radością. Nie tylko dzieła sztuki szły pod młotek, ale również pamiątkowe, unikalne medale, które przekazała nam Krynicka Grupa GOPR.
Wszystkim artystom - za przekazanie pięknych, wartościowych prac, sponsorom - za pomoc w organizacji balu, gościom – za hojność i wspaniałą zabawę, wszystkim Ludziom Wielkiego Serca - bardzo, bardzo dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!


Barbara Kasprzycka
Prezydent LC Rzeszów kadencji 2012/2013

IX Bal Charytatywny

W sobotę w Hotelu Rzeszów już po raz dziewiąty Lions Club z Rzeszowa zorganizował bal charytatywny na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych z Rzeszowa i Podkarpacia. Specjalną pomoc od gości balu Lionów otrzymał m.in. Miłosz Marszałek, który walczy z chorobą nowotworową. I tak jak nakazuje zapustowa tradycja, czas karnawałowego szaleństwa, winien być też czasem wyjątkowej szczodrości.
- Służymy. Od prawie 100 lat na świecie i od 9 lat na Podkarpaciu – mówi Mariola Łabno-Flaumenhaft, obecna prezydent Lions Club z Rzeszowa. I tak najkrócej może brzmieć odpowiedź na pytanie, po co organizować bal i zbiórkę pieniędzy na rzecz potrzebujących dzieci.
Bale Lionów już na dobre wpisały się w zapustową tradycję Rzeszowa. Mają stałe grono gości, wśród których wielu jest artystów, ludzi biznesu oraz przedstawicieli wolnych zawodów, w tym roku nie zabrakło prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca. Co roku pojawiają się też nowe osoby, które przyłączają się do grupy darczyńców na rzecz potrzebujących dzieci. Okazji ku temu nie brakuje: na tegorocznym balu odbyła się licytacja prac polskich, ukraińskich i rosyjskich artystów oraz loterie fantowe.


autor zdjęć: Tadeusz Poźniak

VII Bal Charytatywny - 18.02.2012 r.

aukcja dzieł sztuki - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieCzłonkowie Lions Club Rzeszów  zaprosili przyjaciół i znajomych w dniu 18 lutego 2012 roku na VII Doroczny Bal Charytatywny do Sali Kongresowej Hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie. Gościem honorowym balu była Gubernator Okręgu 121Polska LCI – Iwona Nowak Prezydent Roman Holzer
Pani Gubernator Iwona Nowak wyróżniła dyplomem uznania cały nasz klub i niektórych członków: Lucynę Pokrzywę, Stasia Pabisa i Mariolę Łabno-Flaumenhaft.
Pan Prezydent Roman Holzer przekazał list gratulacyjny za pracę klubu na terenie miasta i województwa na ręce Prezydent Jolanty Pietrasz.
Aby przygotować gości do karnawałowej zabawy grupa młodych solistów z Centrum Sztuki Wokalnej pod kierownictwem Anny Czenczek zaśpiewała znane przeboje oraz był najnowszy pokaz mody z firmy Deni Cler Simple wiosna-lato 2012. Koncertował także na akordeonie przed kolacją nasz podopieczny Paweł Sławiński.
koncert Pawła Sławińskiego - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieDla gości przygotowano także zabawę fantową. Szczęśliwcy mogli „wygrać” bardzo ciekawe i interesujące fanty. Na aukcję przygotowano kilkadziesiąt interesujących prac malarzy i rzeźby. Licytowano także okazałe butle zacnych marek win. Zabawa trwała do białego rana.
Z balu zrobiono reportaż w lokalnej telewizji i pisały o nim lokalne gazety. Impreza pozwoliła zebrać kwotę 40.000 złotych, która tradycyjnie, w całości przeznaczona będzie na pomoc dzieciom niepełnosprawnym i przewlekle chorym z terenu Rzeszowa i Podkarpacia.

Jolanta Pietrasz
Prezydent LC Rzeszów kadencji 2011/2012